Marmara Gran Fondo İstanbul Park

5 Mayıs 2019 Pazar günü İstanbul Park pistinde yapılan kısa parkur 10 turdan oluşan Gran Fondo çok güzel bir havada gerçekleşti. Etkinlikte bisiklet dışında birçok spor da yer aldı. Pist hiç boş kalmadı.

Pistin uzunluğu 5.338 metre yani 53km lik bir yarış oldu. Pistte viraj ve yokuş nabzınızı 160 bpm seviyesi altına düşürmüyor. Bu yarışı koşacaksanız ve ilk peletondan kopmak istemiyorsanız hem yokuşunuzun hemde viraj tekniğinizin çok iyi olması gerekir.

Bir gün önce ki son 1 saatlik antrenman sonrası yarışa hem mekanik hem idman hemde mental olarak hazırdık.

Kdz.Ereğli ekibi olarak 3 kişi kısa parkura farklı yaş katagorilerinde katıldık.

Soldan Sağa
Aykut, ben ve Atilla
Starta saniyeler kala

İlk tur ilk 2 Virajaa toplu girdik ve fren yapmak zorunda kaldım. Bir çoğumuz bu denli sert virajlara alışkın olmamanın verdiği tedirginlikle viraha içten girip çıkarken dışa savrulmalar oldu ve kazasız şekilde toplu virajları atlattım ama sonraki virajlara ya geç ya da grubun önünde yalnız girmeye çalıştım ve bir daha yarış boyunca frene dokunmadım.

İlk tur yarısında yokuş inişi ve 2 viraj sonrasında kendimi bir anda en önde buldum. Bu isteyeceğim en son şeydi çünkü gücümü daha ilk turlarda bitirmemeyi hedefliyordum ve ilk yokuşta tempomu azaltınca peleton liderliğini teslim ettim. En iyi etap süremi de ilk turda yapmışım zaten 8:35,36 ile en iyi dereceyi elde etmişim.

Bir ara kendimi Peletonun en önünde buldum
Atilla’nın Sprint Sonrası Gülen Yüzü Acı bitmiş artık
Yarış ta Acı da Bitti artık

45-54 Yaş katagörisinde yarışan 22 yarışmacı arasından 5. olarak yarışı tamamladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir